Pohony

Na sekčné garážové brány používame prevažne stropné pohony značky Torlift, ktoré by som definoval akou si zlatou strednou cestou v pomere cena/kvalita. Je to pohon vyrábaný v Maďarsku. Majú relatívne tichý chod a sú veľmi spoľahlivé. Pohon je dodávaný s remeňovou koľajnicou, vďaka ktorej je chod tichší ako pri staršom prevedení s reťazovými koľajnicami. V ponuke máme aj príplatkové nemecké pohony Marantec Comfort a Marantec Comfort Speed. Tento pohon vie spraviť cyklus otvorenia a zavretia brány rýchlejšie ako vyššie uvedený Torlift, má tichší chod a je inteligentnejší. Pohony Marantec Comfort a Comfort Speed majú oproti Torliftu taktiež veľké množstvo programovacích funkcií. V prípade potreby na privátne garážové brány používame bočné pohony s uchytením na preklad značky Liftmaster alebo Nice do 230V, pri priemyselných bránach sa prikláňame k pohonom MFZ.

Na exteriérové brány používame talianske pohony značky Nice, na posuvné brány výhradne kategóriu Robus. Lacnejšou alternatívou sú pohony značky Came. Tie sú na rozdiel od Niceu ale mierne hlučnejšie a nemajú toľko programovacích funkcií.

Pohony sekčných garážových brán

Všetky ceny sú uvedené bez montáže a dopravy, iba za výrobok ako taký. Cena

montáže stropného pohonu pre sekčnú garážovú bránu s naprogramovaním a uvedením do prevádzky je 80,00-100,00€ + doprava.