Garážové brány

Automatické sekčné garážové brány sú výrobkom, bez ktorého si v dnešnej dobe už len málo kto vie predstaviť svoju garáž. Sekčné garážové brány sa vyrábajú na mieru na základe rozmeru stavebného otvoru. Na výpočet cenovej ponuky potrebujeme vedieť šírku a výšku stavebného otvoru, výšku prekladu od spodnej hrany po strop pri pohľade zvnútra garáže, farbu brány a miesto realizácie. Dodacia doba garážových brán je cca 3-5 týždňov od zadania brány do výroby.

KOVANIE

Kovania sa vyrábajú na mieru v Holandsku (zn. FlexiForce). Tieto typy kovaní patria k jedným z najspoľahlivejším na trhu a vďaka galvanickej povrchovej úprave, ako pri paneloch použitých na výrobu sekčných garážových brán, sa vyznačujú dlhou životnosťou. Torzné pružiny sú stavané až na 25000 cyklov. Brány do rozmeru 4000x2500 vieme dodať aj so zníženým kovaním s ťažnými pružinami na výšku prekladu 150mm.

Typy kovania:

 • Kovanie RSC200 Štandardné dvojkoľajnicové kovanie s torznými pružinami je určené na stavebný otvor s minimálnou výškou prekladu od spodnej hrany po strop 200mm. Možnosť otvorenia brány s týmto typom kovania je zhruba 50mm pod spodnú hranu prekladu, to znamená že pri otvorenej koncovej polohe garážovej brány brána ostáva visieť do 50mm pod spodnou hranou prekladu.

 • Kovanie RES350 Príplatkové dvojkoľajnicové kovanie s torznými pružinami je určené pre stavebný otvor s minimálnou výškou prekladu 310mm. Možnosť otvorenia brány s týmto typom kovania za rovno spodnej hrany prekladu alebo vyššie, to znamená že, pri otvorenej koncovej polohe garážovej brány brána ostáva zarovno spodnej hrany prekladu alebo vyššie, tým pádom ostáva zachovaná svetlá výška stavebného otvoru.
 • Kovanie RSC-T 2.0 Príplatkové dvojkoľajnicové znížené kovanie s ťažnými pružinami umiestnenými vo vertikálnych častiach kovania. Je určené pre stavebné otvory s minimálnou výškou prekladu 140mm. Možnosť otvorenia s týmto typom kovania za rovno spodnej hrany prekladu, to znamená, že ostáva zachovaná svetlá výška stavebného otvoru.

Na brány a pohony štandardne poskytujeme 2 ročnú záruku.

 

Farba

Základné farby našich garážových brán:

1. Biela - RAL 9016

 • povrch woodgrain so stredovým prelisom
 • povrch hladký (smooth) bez stredového prelisu

2. Šedá - RAL 9006 - mikrolamela s hladkým povrchom (smooth)

3. Šedá - RAL 9007 - povrch hladký (smooth) bez stredového prelisu 
4. Antracit - RAL 7016

 • povrch hladký (smooth) bez stredového prelisu
 • povrch hladký (smooth) so stredovým prelisom
 • povrch woodgrain so stredovým prelisom (v cene štandardnej bielej)

5. Zlatý dub

 • povrch woodgrain so stredovým prelisom
 • povrch hladký (smooth) bez stredového prelisu
 • povrch hladký (smooth) so stredovým prelisom

6. Orech

 • povrch woodgrain so stredovým prelisom
 • povrch hladký (smooth) so stredovým prelisom
 • povrch hladký (smooth) bez stredového prelisu

7. Mahagón - povrch hladký (smooth) so stredovým prelisom

 

Všetky naše garážové brány majú striekaný povrch, nie lepený fóliou, to Vám zaručuje vysokú odolnosť voči vonkajším podmienkam (hlavne UV žiareniu). Ak by ste si nevedeli vybrať z našich uvedených základných farieb, za príplatok máte možnosť si nehať bránu nastriekať do Vami zvolenej farby RAL podľa vzorkovníka.

Panely

Panely garážových brán s hrúbkou zateplenia 40mm sú vyrábané v Taliansku v dĺžke 7000mm, následne sa namieru upravujú podľa objednaného rozmeru. Panely sú vyrabáne s výškou 500mm a 610mm. Panel je vyplnený polyuretánovou penou, ktorá je obalená plechom z ocele. Plech sa povrchovo upravuje galfanom a organickým povlakom, čo zaručuje skvelú odolnosť a dlhú životnosť. Galfan je povlak ocele zo zliatiny hliníku a zinku. Na záver je panel striekaný farbou a zabalený do ochrannej fólie, ktorá chráni povrch proti poškodeniu. Pri montáži sa ochranná fólia vždy dáva dole. Zvnútra sú panely vždy v bielej farbe.

 

Príplatkové možnosti vylepšení garážových brán

Torzné pružiny stavané na 50 000 cyklov - 150,00 € s DPH

Priemyselné integrované dvere s prahom 7,5cm - 840,00 € s DPH

Priemyselné integrované dvere s nízkym prahom 2,5cm - 950,00 € s DPH

Príplatok za striekaný/fóliovaný rám dverí vo farbe brány - 160,00 € s DPH

Príplatok za striekanie brány do farby RAL za m2 - 50,00 € s DPH

Príplatok za fóliovanie do Renolitu za m2 - 90,00 € s DPH

Príplatok za vyššiu spodnú gumu (5cm) - 40,00 € s DPH

 

Montáž

Riadime sa tým, že kvalita je viac ako kvantita, preto si dávame nesmierne záležať na dobre odvedenej montáži našich brán a pohonov, o čom svedčí aj minimálne množstvo záručných reklamácii alebo opráv. Na základe našich skúseností, na náradí alebo kotviacom materiáli rozhodne nešetríme a snažíme sa, aby každá naša robota bola urobená poctivo a kvalitne. Zakladáme na tom, že každá naša odvedená robota je našou vizitkou. Kotviaci materiál používame výhradne značky fischer.